Kaczyński: chcemy Europy, w której Polska nie będzie wykonywała niczyich poleceń

0
382
Kraków, 19.05.2019. Prezes PiS Jarosław Kaczyński przemawia podczas konwencji regionalnej PiS, 19 bm. w Krakowie. Dzisiejsza konwencja jest podsumowaniem kampanii europejskiej ugrupowania. (pkus) PAP/Łukasz Gągulski

Na początku swojego wystąpienia podczas niedzielnej konwencji regionalnej w Krakowie Kaczyński wspomniał swojego zmarłego brata, b. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

“Bez niego by nas tu nie było i nie moglibyśmy złożyć społeczeństwu, naszym rodakom, obywatelom pewnej propozycji, która odnosi się do kształtu Europy, kształtu UE” – powiedział Kaczyński.

Jak wskazał, wybory do PE mają wielkie znaczenie dla Polski i naszej przyszłości.

“Chcemy Europy, w której Polska nie będzie wykonywała niczyich poleceń, będzie krajem samodzielnym, nie będzie niczyim klientem i będzie mogła realizować własne interesy, oczywiście we współpracy z innymi, także idąc na różnego rodzaju kompromisy, bo one są nie do uniknięcia w tego rodzaju wielkim związku państw” – oświadczył prezes PiS.

Na początku konwencji wyświetlono film, na którym poseł PO Rafał Grupiński został zapytany podczas sobotniego marszu “Polska w Europie”, co Koalicja Europejska zrobi z postulatem wprowadzenia związków partnerskich. “My na pewno w tej sprawie będziemy działać progresywnie, ale po dwudziestym którymś października. Po prostu musimy prowincje przyciągnąć do głosowania. (…) Stąd też dzisiaj nie eksponujemy tego za bardzo. Może to Rafał (Trzaskowski – PAP) mówił w Warszawie, ale my już tego nie możemy mówić w… czy Świebodzinie. Tam nas ludzie przepędzą. To jest problem” – odparł polityk Platformy.

W konwencji bierze udział też premier Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin oraz minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. (PAP)

autor: Anna Tustanowska, Małgorzata Wosion-Czoba

amt/ wos/ pad/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here