W Warszawie organizowany przez Koalicję Europejską marsz “Polska w Europie”

0
382
Warszawa, 18.05.2019. Przemawia przewodniczący PO Grzegorz Schetyna (C). Na placu Bankowym, 18 bm. w Warszawie rozpoczyna się marsz pod hasłem "Polska w Europie". Politycy i zwolennicy Koalicji Europejskiej biorą w nim udział deklarując przywiązanie do uniwersalnych wartości europejskich, jakimi są: wolność, równość i braterstwo. (pkus) PAP/Paweł Supernak

Marsz Koalicji Europejskiej (współtworzonej m.in. przez PO, PSL, Nowoczesną, SLD i Partię Zieloni) wyruszy z pl. Bankowego i przejdzie na pl. Konstytucji. Na obu placach są ustawione sceny, na których planowane są wystąpienia m.in. liderów Koalicji Europejskiej.

W marszu udział bierze również szef Rady Europejskiej Donald Tusk, a także byli prezydenci: Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski. Zgromadzeni mają ze sobą biało-czerwone i unijne flagi, a także transparenty z symbolami partii i organizacji współtworzących Koalicję Europejską.

Zgromadzenie rozpoczęło się od odśpiewania hymnu narodowego, na scenie na pl. Bankowym stanęli obok siebie m.in. lider PO Grzegorz Schetyna i Donald Tusk.

Schetyna, zapraszając na marsz, podkreślał w piątek, że Koalicja Europejska chce pokazać, że “może i chce być razem”. “Będziemy szli koło siebie, będziemy mówić o podstawowych prawach: o demokracji, o praworządności, o pozycji Polski w UE, o wolnościach obywatelskich, o prawach mniejszości, o tym wszystkim, co najważniejsze” – zapowiadał szef PO.

Poseł PSL Piotr Zgorzelski zaznaczał, że podczas marszu “Polska w Europie”, Koalicja Europejska będzie demonstrować przywiązanie do uniwersalnych wartości europejskich: wolności, równości i braterstwa, a także da świadectwo solidarności.

Szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer mówiła: “Marzyliśmy o zjednoczonej opozycji, mamy zjednoczoną opozycję”. “Jesteśmy razem po to, żeby wygrać. Można to pokazać, że jesteście ze zjednoczoną opozycją, że chcecie razem maszerować” – mówiła apelując o udział w marszu. (PAP)

rbk/ pś/ mkr/ mok/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here