Premier: rok szkolny zakończy się 19 czerwca

0
240
Ząbki (woj. mazowieckie), 22.06.2018. Premier Mateusz Morawiecki (2L) podczas zakończenia roku szkolnego 2017/2018 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Małego Powstańca w Ząbkach, 22 bm. (nlat) PAP/Paweł Supernak

Podczas spotkania w Zawierciu premier powiedział, że dostawał sygnały, iż koniec roku szkolnego jest w piątek 21 czerwca, po przypadającym w tym roku 20 czerwca święcie Bożego Ciała – które jest dniem wolnym. “To znaczy, że czwartek, piątek, sobota, niedziela mogłyby być wolne” – mówił.

Premier stwierdził, że rząd w takiej sytuacji chce “postąpić jak najbardziej praktycznie”.

“Zrobimy zmianę w rozporządzeniu dotyczącym zakończenia roku szkolnego i zmienimy zakończenie roku szkolnego z piątku na środę” – poinformował szef rządu. “Jesteśmy praktyczni, funkcjonalnie bliżej ludzi, troszeczkę więcej wakacji. Jeden dzień, przecież wiadomo, że świadectwa będą już powystawiane” – powiedział Morawiecki.

“Wakacje zaczną się 19 czerwca, w środę, a piątek będzie już wolny” – dodał. Zachęcił też młodzież, by na wcześniejsze wakacje przyjechała na Jurę Krakowsko-Częstochowską, w okolice Zawiercia. (PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk, Anna Gumułka

krz/ lun/ mok/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here