Prezydent Duda: polskie państwo stara się dbać o rodzinę

0
89
Myślenice, 15.05.2019. Prezydent Andrzej Duda (C) podczas spotkania z mieszkańcami powiatu myślenickiego, 15 bm. na Rynku w Myślenicach. (mr) PAP/Jacek Bednarczyk

Prezydent spotkał się w środę z mieszkańcami Myślenic (woj. małopolskie). Towarzyszyła mu m.in. wicepremier Beata Szydło, “jedynka” listy Prawa i Sprawiedliwości do europarlamentu w okręgu małopolsko-świętokrzyskim.

Andrzej Duda wspominał, że w Myślenicach bywał wiele razy jeszcze zanim został prezydentem i mieszkańcy tego miasta przyjmowali go jako “swojego”. Dziękował za poparcie w ostatnich wyborach prezydenckich.

Dziękował przede wszystkim za wybudowany w Myślenicach w 2012 r. pomnik Lecha Kaczyńskiego oraz za nazwanie jednego z rond w tym mieście imieniem tragicznie zmarłego prezydenta.

“Dziękuję, że ludzie tej ziemi od pokoleń się nie zmieniają i w ważnych dla Polski sprawach zawsze są” – mówił i wspominał o myślenickich legionistach, o strzelcach, którzy w tym mieście byli szkoleni, o działających tu partyzantach, o burmistrzu, który zginął w Katyniu, o komendancie powiatowym policji zamordowanym przez NKWD. Prezydent przypomniał też, że na myślenickiej ziemi rozegrała się jedna z największych partyzanckich bitew II wojny światowej – 10 września 1944 r. w rejonie Łysiny.

“To tutaj działali żołnierze niezłomnie, w tym majorowie, to tutaj jest brama do gór” – powiedział prezydent. Zaznaczył też, że myślenicka “Solidarność” zawsze miała silną reprezentację. (PAP)

bko/ mkr/ pś/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here