Schetyna w Płocku: trzeba skleić Polskę, odnaleźć to, co wspólne

0
315
Białystok, 04.05.2019. Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna przemawia podczas konwencji regionalnej Koalicji Europejskiej, 4 bm. w Białymstoku. Koalicję Europejską współtworzą PO, PSL, SLD, Nowoczesna i Zieloni. (rp/doro) PAP/Artur Reszko

Schetyna podkreślił, że w Płocku, tak ważnym mieście w historii Polski, chce mówić o sprawach fundamentalnych – o równości.

“Wszyscy widzimy, że Polska jest pęknięta, rządzący robią wszystko, by podzielić Polskę na wieś i miasto, na religijnych i niereligijnych, na wykształconych i niewykształconych, w końcu na zwolenników PiS i zwolenników Koalicji Europejskiej” – powiedział lider PO.

Jak przekonywał, ludzie wskazują, że za rządów PiS Polska jest “podzielona, niesprawiedliwa i smutna”. “I to trzeba zmienić. Musimy pożegnać ten rząd, zacząć być razem i w końcu zacząć się do siebie uśmiechać. Tworząc Koalicję Europejską pokazaliśmy, że jest to możliwe” – oświadczył szef Platformy.

“Musimy zrobić kolejny krok, trzeba Polskę skleić, odnaleźć to, co wspólne, a wtedy jako naród będziemy wielką siłą” – powiedział Schetyna.

Według niego Polacy, żeby być wolni musza być równi. “Nie akceptujemy wywyższania się, nie akceptujemy przywilejów władzy, nie zaakceptujemy nad sobą żadnego władcy, pana, a tym bardziej króla z dworem, który chce decydować, kto do wspólnoty narodowej może należeć, a kto nie” – mówił lider PO. (PAP)

autor: Karol Kostrzewa, Michał Budkiewicz

kos/ mb/ par/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here