Morawiecki: w tym roku na służbę zdrowia przeznaczymy rekordowe 100 mld zł

0
277
Bydgoszcz, 11.05.2019. Premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji regionalnej Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, 11 bm. w Bydgoszczy. (cat) PAP/Tytus Żmijewski

“My już teraz, w tym roku, na służbę zdrowia przeznaczamy 100 mld zł. Rekordowe 100 mld zł, nie pisane patykiem po wodzie, gdzieś tam obiecywane zamki na piasku” – mówił premier nawiązując do “pustych obietnic” PO dotyczących nakładów na służbę zdrowia.

“A my już w konkrecie na służbę zdrowia za chwilkę pokażemy zmianę w budżecie Narodowego Funduszu Zdrowia, z którego będzie wynikać 100 mld zł przeznaczone na służbę zdrowia w tym roku” – oświadczył szef rządu.

Morawiecki zaznaczył, że oczywiście nie da się wszystkich “bolączek, niedoskonałości, nieefektywności, problemów, patologii” wyeliminować z systemu służby zdrowia. Ale – jak podkreślił – “przesuwamy się w dobrym kierunku, przesuwamy się w większe inwestycje”.

“Jeśli wyborcy nam zaufają, to po jesiennych wyborach, w kolejnym roku, będą kolejne duże inwestycje i zmiany, które będą poprawiały całą architekturę świadczeń zdrowotnych” – zapowiedział Morawiecki. (PAP)

autor: Rafał Białkowski, Tomasz Więcławski, Jerzy Rausz

rbk/ twi/ rau/ par/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here