Liga NHL: hokeiści Saint Louis Blues doprowadzili do remisu z Dallas Stars

0
185
Nowy Jork, USA, 07.03.04. Skrzydłowy St. Louis Blues Mark Rycroft (P) i jego kolega z drużyny Mike Sillinger (L) celebrują zdobycie bramki w meczu z New York Islanders, 6 bm./jm/ PAP/EPA- a MATT CAMPBELL

Sporo kontrowersji wywołała bramka na 3:1 dla gości w trzeciej tercji. Colton Parayko oddał bardzo silny strzał, a bramkarz gospodarzy Ben Bishop został trafiony w obojczyk i upadł na lód. Sędziowie nie przerwali gry, a po podaniu Alexandra Steena sytuację wykorzystał Jaden Schwartz.

“To był naprawdę silny strzał. Świetnie zachował się Steen, który przyczynił się do umieszczenia krążka w siatce. Świetną robotę wykonał również Schwartz” – ocenił kapitan Saint Louis Blues Alex Pietrangelo.

Schwartz strzelił ósmą bramkę w trakcie swoich występów w fazach play off. Jednocześnie była to pierwsza z dwóch bramek strzelonych przez gości w ciągu 33 sekund. Wynik spotkania na 4:1 w 49. minucie ustalił bowiem debiutujący w fazie play off Samuel Blais. Po tym trafieniu lodowisko opuścił bramkarz gospodarzy Bishop.

“Benowi nie stało się nic poważnego. Przecież wciąż grał po tym jak doznał urazu” – przekonywał trener Dallas Stars Jim Montgomery. (PAP)

mach/ co/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here