Liga NBA: Denver i Raptors doprowadzili do remisów

0
245
epaselect epa07550218 Denver Nuggets forward Mason Plumlee (C) drives to the basket as Portland Trail Blazers guard Rodney Hood (L) and Portland Trail Blazers forward Zach Collins (R) defend during the NBA Western Conference second round playoff basketball game four between the Denver Nuggets and the Portland Trail Blazers at the Moda Center in Portland, Oregon, USA, 05 May 2019. EPA/STEVE DIPAOLA SHUTTERSTOCK OUT Dostawca: PAP/EPA.

Taki sam wynik jest w rywalizacji w Konferencji Wschodniej, bo Toronto Raptors wygrali z Philadelphia 76ers 101:96.

Czołowym zawodnikiem Nuggets ponownie był Nikola Jokic, który drugi raz z rzędu, a czwarty w fazie play off zaliczył triple-double (21 punktów, 12 zbiórek i 11 asyst). Najskuteczniejszy w zespole gości był jednak Jamal Murray, który zdobył 34 punkty, w tym trafił wszystkie 11 rzutów wolnych. Tym samym zespół z Denver udanie zrewanżował się rywalom za porażkę sprzed dwóch dni, kiedy ulegli 137:140 po czterech dogrywkach.

“To na pewno nie koniec. W składzie mamy wielu zawodników, którzy nie chcą przegrać tej rywalizacji. Po prostu nie chcieliśmy mieć wymówki, że przegraliśmy z powodu zmęczenia po czterech dogrywkach” – powiedział Jokic.

W zespole gospodarzy ponownie czołowymi postaciami byli CJ McCollum i Damian Lillard (odpowiednio 29 i 28 punktów). Blazers natomiast po raz pierwszy od 2000 roku nie doprowadzili do stanu 3-1 w półfinale swojej konferencji.

“Nasi chłopcy są twardzi i odporni. Jeżeli przyjeżdża się tutaj i wygrywa mecz 36 godzin po porażce, która rozstrzygnęła się po czwartej dogrywce, to świadczy o naszej odporności” – podkreślił trener Denver Michael Malone.

Piąty mecz odbędzie się we wtorek w Denver.

Taki sam stan rywalizacji jest w półfinale Konferencji Wschodniej, po tym jak Toronto Raptors wygrali na wyjeździe z Philadelphia 76ers 101:96. (PAP)