Wings For Life Run – Kowalczyk i Osmulski wygrali zawody w Poznaniu

0
251
Poznań, 05.05.2019. Uczestnicy na trasie charytatywnego biegu Wings for Life World Run w Poznaniu, 5 bm. 100 proc. opłat startowych zostanie przekazanych na realizację misji, jaką jest odnalezienie metody leczenia urazów rdzenia kręgowego. (gj) PAP/Jakub Kaczmarczyk

Stolica Wielkopolski po raz szósty gościła uczestników nietypowych zawodów pod hasłem “Biegamy dla tych, którzy biec nie mogą”. Całkowity dochód z wpisowego (120 zł od osoby) przeznaczony jest na rozwój badań nad uszkodzonym rdzeniem kręgowym. W pierwszej edycji wystartowało ponad tysiąc osób, ale z roku na rok frekwencja szybko rosła. Obecnie limit wynosi osiem tysięcy zawodników, ale już sześć tygodni przed startem organizatorzy musieli zamknąć listę zgłoszeń.

Wyjątkowość tej imprezy polega na tym, że jest to bieg bez klasycznej linii mety. Finiszem dla uczestników był samochód, który wyruszył ze startu pół godziny za zawodnikami z początkową prędkością 15 km/h. Tradycyjnie już za kierownicą auta pościgowego usiadł znakomity przed laty skoczek narciarski Adam Małysz. Podczas pierwszej edycji czterokrotny medalista olimpijski był jednym z zawodników i zaliczył 19 kilometrów. Rok później w miejscu, gdzie ukończył bieg kibicował uczestnikom. Od 2015 roku sam goni biegaczy.

Tym razem organizatorzy nieco zmienili regulamin dotyczący prędkości, auto pościgowe mocniej przyspieszało po kolejnych godzinach.

Najdłużej przed Małyszem uciekał Osmulski, który zanotował 55,5 km. Jak przyznał, jest niezwykle zaskoczony zwycięstwem, bowiem jeszcze nigdy dotąd nie zaliczył maratonu. Wśród pań triumfowała Kowalczyk z wynikiem 43,1 km. (PAP)

autor: Marcin Pawlicki

lic/ krys/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here