KGP: od wtorku 30 kwietnia na drogach zginęły 23 osoby

0
194
Poznań, 04.05.2019. Korki na wysokości węzła Luboń, 4 bm. Po wypadku z udziałem samochodu osobowego i ciężarówki na poznańskim odcinku autostrady A2 trasa jest zablokowana w kierunku Warszawy. W wypadku zginęły dwie osoby, tworzą się wielokilometrowe korki. (mr) PAP/Jakub Kaczmarczyk

Od 30 kwietnia trwa policyjna akcja “Majowy weekend” polegająca na wzmożonych kontrolach na drogach. Oznacza to m.in. większą liczbę oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami. Największy ruch na drogach spodziewany jest 30 kwietnia i 5 maja. Przez cały “majówkowy” okres drogi patroluje 5 tysięcy funkcjonariuszy policji.

Jak poinformował w niedzielę PAP mł. asp. Michał Gaweł z KGP, wstępne dane policji wskazują, że od wtorku do soboty doszło do 321 wypadków na drogach. “Zginęły w nich 23 osoby, a 391 osób zostało rannych” – powiedział Gaweł.

Przed majówką funkcjonariusze policji przestrzegali również przed prowadzeniem pojazdów pod wpływem alkoholu, zapowiadając jednocześnie wzmożone kontrole trzeźwości. Jak poinformował Michał Gaweł, od wtorku do soboty zatrzymano 1220 nietrzeźwych kierowców.(PAP)

autor: Dorota Stelmaszczyk

dst/ mam/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here