epa07541277 FC Barcelona's forward Leo Messi (L) duels for the ball against Liverpool's defender Virgil Van Dijk (R) during the UEFA Champions League first leg semifinal match between FC Barcelona and Liverpool in Barcelona, Spain, 01 May 2019. EPA/Alejandro Garcia Dostawca: PAP/EPA.

Bramki: Luis Suarez (26), Lionel Messi dwie (75, 82).

Sędzia: Bjoern Kuipers (Holandia).

Barcelona: Marc-Andre ter Stegen – Sergi Roberto (90+3. Carles Alena), Gerard Pique, Clement Lenglet, Jordi Alba – Ivan Rakitic, Sergio Busquets, Arturo Vidal – Lionel Messi, Luis Suarez (90+3. Ousmane Dembele), Philippe Coutinho (60. Nelson Semedo).

Liverpool: Alisson Becker – Joe Gomez, Joel Matip, Virgil van Dijk, Andrew Robertson – James Milner (85. Divock Origi), Fabinho, Naby Keita (24. Jordan Henderson), Georginio Wijnaldum (78. Roberto Firmino) – Mohamed Salah, Sadio Mane.

Barcelona zakończyła trwającą od 7 stycznia serię Liverpoolu bez porażki, sama natomiast jest niepokonana na Camp Nou w Champions League w 32. spotkaniu z rzędu, co jest rekordem rozgrywek. Passa “Dumy Katalonii” trwa od 2013 roku.

Katami “The Reds”, finalisty poprzedniej edycji, okazali się Urugwajczyk Lewis Suarez, były piłkarz Liverpoolu, oraz Argentyńczyk Lionel Messi. Ten pierwszy dał gospodarzom prowadzenie w 26. minucie, wykorzystując podanie Jordiego Alby, natomiast kapitan Barcelony najpierw (75.) podwyższył na 2:0, przyjmując piłkę, która odbiła się od poprzeczki po strzale kolanem Suareza, a siedem minut później dobił rywali efektownym i precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego.

Ten drugi gol był jego 600. w koszulce Barcelony, licząc wszystkie rozgrywki. W minioną sobotę podobny “jubileusz” obchodził Portugalczyk Cristiano Ronaldo z Juventusu Turyn, który trafił do siatki tyle samo razy w całej karierze klubowej. (PAP)