LOT: 12 rejsów tygodniowo na trasie Wilno-London City

0
237
Warszawa, 28.06.2017. Lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie, 28 bm. (dd/awol) PAP/Darek Delmanowicz

“Od 1 maja 2019 r. LOT oferuje na trasie między Wilnem i Londynem City 12 rejsów w tygodniu” – czytamy w środowym komunikacie spółki.

Rejsy będą wykonywane codziennie oprócz niedziel. Samoloty wystartują do London City o godz. 6.30 i wylądują o 7.30 czasu lokalnego. Popołudniowe loty z Wilna zaplanowano na godz. 16.55 z przylotem o 17.55 (poza sobotami). Rejsy z LCY zaplanowane są na 9.35 czasu lokalnego z lądowaniem w Wilnie o 14.35 oraz o 18.40 z lądowaniem o 23.40.

Ze względu na krótki pas startowy i stromy kąt podejścia do lądowania na lotnisku Londyn City, tylko kilka rodzajów samolotów – w tym Embraer 190 – posiada odpowiednie certyfikaty i może wykonywać loty z tego portu. Dlatego też polski przewoźnik zdecydował się na leasing od firmy NAC czterech nowych Embraerów 190. Samoloty zostały dostarczone w drugiej połowie grudnia ub.r. bezpośrednio z fabryki producenta w Brazylii.

Minister transportu Litwy Rokas Masiulis podczas wtorkowej konferencji prasowej w Wilnie mówił, że nowy kierunek jest bardzo ważny dla dalszego rozwoju gospodarczego i społecznego kraju. Zdaniem ministra gospodarki Litwy Virginijusa Sinkevicziusa połączenie to jest bardzo ważne również w kontekście brexitu. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ pad/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here