Szczecin: Centrum szkolenia dzieci na stadionie piłkarskim z dofinansowaniem

0
246
Szczecin, 30.04.2019. Od lewej: minister sportu i turystyki Witold Bańka, minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, prezydent Szczecina Piotr Krzystek, wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc i prezes zarządu Pogoni Jarosław Mroczek, podczas podpisania umowy na dofinansowanie przebudowy i rozbudowy Stadionu Miejskiego im. Floriana Krygiera w Szczecinie, 30 bm. Budowa rozpoczęła się w marcu tego roku i ma potrwać trzy lata. (gj) PAP/Marcin Bielecki

“Żeby osiągać sukcesy w sporcie trzeba inwestować” – powiedział dziennikarzom na szczecińskim stadionie Bańka krótko po podpisaniu umowy. “Trzeba inwestować w szkolenie, trzeba inwestować w dzieci i młodzież. To jest zawsze wielka radość, kiedy możemy wspierać tego rodzaju inwestycje, które mają na celu właśnie rozwój szkolenia i rozwój piłki nożnej” – dodał minister sportu.

“Na przestrzeni czterech lat rząd PiS przeznaczył ok. 2 miliardów złotych – dzięki temu dofinansowujemy ok. sześć tysięcy obiektów sportowych” – powiedział Bańka.

Biorący udział w uroczystości Joachim Brudziński dziękując ministrowi sportu podkreślał, że do Pomorza Zachodniego w ramach różnego rodzaju wsparcia m.in. infrastruktury sportowej czy szkolnych klubów sportowych, ale też sportów wyczynowych w latach 2016-2019 “popłynęło już 100 mln zł”. “To jest naprawdę kwota imponująca. Te środki naprawdę trafiają na to, co powinno być istotą wsparcia dla aktywizacji dzieci i młodzieży” – podkreślał.

Brudziński mówił też o dobrej współpracy z władzami lokalnymi w Szczecinie m.in. poprzez dobrze przygotowany projekt, który uzyskał akceptację ministerstwa sportu.

W ramach inwestycji wybudowany zostanie budynek centrum szkolenia dzieci i młodzieży, a także pięć boisk treningowych; dwa o nawierzchni hybrydowej z podgrzewaną płytą oraz oświetleniem, boisko z nawierzchnią syntetyczną z powłoką pneumatyczną i dwa boiska z nawierzchnią naturalną z oświetleniem. Zmodernizowane będzie także boisko główne o nawierzchni hybrydowej z podgrzewaną płytą oraz oświetleniem oraz zagospodarowany teren wokół. (PAP)

res/ gb/ mark/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here