Karczewski: chciałbym, aby w Polsce było 16 ośrodków dla repatriantów

0
158
Kiszyniów, Mołdawia, 05.10.2018. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski uczestniczy w uroczystym koncercie z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, 5 bm. w Filharmonii Narodowej w Kiszyniowie. Marszałek Karczewski przebywa z trzydniową wizytą w Mołdawii. (pn/awol) PAP/Piotr Nowak

Karczewski uczestniczył w Toruniu w XXII Forum Polonijnym, odbywającym się pod hasłem “Patriotyzm w kulturze i tradycji narodowej” w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej.

“To bardzo interesujące forum i miejsce do rozmów o Polonii, jej kondycji i tym, w którym kierunku powinna iść współpraca. Mówimy dużo o patriotyzmie, dobrym imieniu Polski na świecie, dbałości o dobre imię. To dla nas bardzo ważne – szczególnie w trudnym okresie, gdy Polska jest krytykowana, niesłusznie oskarżana, pomawiana” – mówił w rozmowie z PAP Karczewski.

Podkreślił, że Polonii bardzo zależy na szybkim reagowaniu na wszystkie niekorzystne dla Polek i Polaków zjawiska.

“To środowisko jest wyjątkowo wrażliwe, bo jest przesiąknięte patriotyzmem. Osoby przyjeżdżające tutaj – do Radia Maryja i Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej – są szczególnie wrażliwe na wszystkie fałszywe oskarżenia” – dodał.

Karczewski stwierdził, że “generalnie” widać trend większego zainteresowania Polską młodych Polaków mieszkających za granicą. (PAP)

autorzy: Tomasz Więcławski, Jerzy Rausz

twi/ rau/ wj/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here