TUI Poland zainaugurował loty czarterowe z lotniska w Modlinie

0
213
Modlin k/Warszawy, 16.08.2014. Samolot z relikwiami na pokładzie na płycie lotniska w Modlinie. Na zaproszenie przedstawicieli Kościoła prawosławnego w Polsce, na lotnisko Warszawa/Modlin przyleciała 16 bm. z Salonik delegacja mnichów z relikwiami - dłonią św. Marii Magdaleny oraz fragmentem drzewa z Krzyża Świętego. Relikwie odwiedzą różne miasta w Polsce, a po tygodniu odlecą do Grecji. (rg/mgut) PAP/Rafał Guz

“W czwartek wystartował z Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin pierwszy rejs czarterowy TUI Poland do Hammametu w Tunezji. Rejsy będą wykonywane w czwartki w okresie od 25 kwietnia do 10 października br.” – poinformowało lotnisko.

Jak dodano, 29 maja nastąpi inauguracja kolejnych rejsów czarterowych TUI Poland.

“Klienci tego biura podróży będą mogli polecieć do Antalyi w Turcji. Rejsy będą odbywać się w środy i soboty, również do października” – czytamy.

Z kolei 3 czerwca br. uruchomione zostaną rejsy do Tirany w Albanii, które będą obsługiwane w każdy poniedziałek do końca września.

“Dzisiejszy start samolotu z pasażerami TUI Poland to prawdziwy przełom i początek zmian jakie zachodzą w naszym porcie lotniczym. Jesteśmy pewni, że wydarzenie to zainicjuje szybki rozwój połączeń czarterowych z naszego lotniska. Wciąż prowadzimy rozmowy o współpracy z innymi touroperatorami i wierzymy, że przyniosą one efekty w postaci uruchomienia nowych kierunków jeszcze w tym roku” – powiedział cytowany w komunikacie p.o. prezesa Portu Lotniczego Warszawa-Modlin Leszek Chorzewski.

Lotnisko w Modlinie w I kwartale 2019 roku obsłużyło 718 635 pasażerów, co oznacza wzrost w wysokości 5,2 proc. rok do roku dla I kwartału ub.r. W ub.r. z portu skorzystało ponad 3 mln podróżnych. Modlin obsługuje rejsy irlandzkiego Ryanaira.

TUI to międzynarodowy koncern turystyczny. Od ponad 40 lat organizuje wakacje, posiada własne sieci hoteli, linie lotnicze oraz agencje turystyczne. TUI Poland Sp. z o.o. jest częścią TUI Group AG, notowanego na London Stock Exchange i Deutsche Boerse. (PAP)

aop/ drag/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here