Szef PSL chce wpisania członkostwa Polski w UE do konstytucji

0
198
Rzeszów, 13.04.2019. Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz przemawia podczas regionalnej konwencji Koalicji Europejskiej, 13 bm. w Rzeszowie. To pierwsza wspólna konwencja regionalna Koalicji Europejskiej, którą współtworzą PO, PSL, SLD, Nowoczesna i Zieloni. (mr) PAP/Darek Delmanowicz

Kosiniak-Kamysz zapowiedział w marcu na konwencji wyborczej partii złożenie projektu zmian w konstytucji, który przewiduje wpisanie do ustawy zasadniczej członkostwa Polski w UE.

Polityk pytany przez PAP o losy projektu poinformował, że po świętach Wielkanocnych wystosuje pisma do szefów wszystkich ugrupowań parlamentarnych z prośbą o podpisanie się pod tym projektem. “Przedstawiliśmy projekt, pod którym myślę, że każdy powinien się podpisać, bo jest w nim wyrażone oczekiwanie większości Polaków, którzy chcą być członkami Unii Europejskiej” – podkreślił lider PSL.

W jego ocenie będzie to powiedzenie “sprawdzam” politykom różnych ugrupowań, “czy były tylko deklaracje słowne, czy będą też podpisy”. “Może się okazać, że to jest jedyna zmiana w konstytucji, która jest możliwa i która połączy różne obozy i różne środowiska polityczne od prawej do lewej strony” – zaznaczył Kosiniak-Kamysz.

Dopytywany, czy PSL przygotowuje też inne projekty, lider ludowców odparł, że jego ugrupowanie będzie dalej zabiegać o projekt “Emerytura bez podatku”. “Niewątpliwie jest to projekt dla którego warto poświęcić dużą część swojej aktywności politycznej. “Ja zrobię wszystko, żeby +Emerytura bez podatku+ weszła w życie. Szczególnie teraz, kiedy rząd proponuje “Podatek bez emerytury” – zaznaczył Kosiniak-Kamysz.

Przypomniał, że ludowcy zapowiadali także projekt dotyczący skrócenia czasu pracy. (PAP)

ero/ par/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here